Ako sa pripraviť na štátnice

Ak aj ty prežívať tieto stresujúce okamihy pred štátnicami, poradíme ti, ako ich úspešne zvládnuť a získať titul, o ktorý si pár rokov tvrdo bojoval.
Dôležitá rada nad zlato, ktorá zaručene funguje. Odlož čo najďalej od seba mobil, počítač, tablet, proste všetko, čo by ťa mohlo rozptyľovať a lákať pripojiť sa na sociálne siete.

studium

Ďalším dôležitým bodom, je príprava a vypracovanie štátnicových téz a okruhov. Keď sa tomu budeš naplno a poctivo venovať, zistíš, že aj takto si niečo dokážeš zapamätať. Ak už máš všetko vypracované, prichádza na rad tlačenie poznámok a vyznačovanie dôležitých vecí. Pokiaľ ťa pochytí panika, vyznač si celú stranu.
Vyznačovanie dôležitých bodov zaberá veľa času, to všetci dobre vieme. Máme pocit že sa to nestíhame naučiť a v tom sa nás zmocní stres. Ako to zvládnuť? Úžasnou pomôckou je vytvorenie si časového harmonogramu. Každý svoj krok budeš mať naplánovaný a budeš vidieť aj výsledky. Hlavné je urobiť sa časový odhad toho, ako dlho ti ešte bude trvať učenie. Nesmieš však zabudnúť na zásadnú vec, opakovanie učiva. Uč sa memorovaním. To znamená čítaj a opakuj si učivo nahlas. Viem, je to zdĺhavý proces ale zaručene to pomáha.

student

Dobrým pomocníkom pri učení je čaj z ginko biloby. Podporuje pamäť a prekrvenie mozgu, čo je pri učení dosť podstatné. Tento čaj nájdeš skoro vo všetkých obchodných predajniach za 1,50€. Oplatí sa vyskúšať, mne osobne pomohol zregenerovať sa. Avšak, ako aj s učením, tak aj s čajom to netreba preháňať.
 Prestávky. Zásadná vec pri štúdiu. Pravidelne si naplánuj prestávky. Choď sa prejsť do prírody, zabehaj si, zacvič si jógu, jednoducho sa pohybuj. Je dokázané že práve pohyb pomáha odbúravať stres a dodáva človeku novú energiu. Tá sa v takejto situácii určite zíde.
Prídu aj chvíle, keď už máš všetkého dosť a proste potrebuješ vypnúť. Vtedy jednoznačne  pomáha kávička alebo pivko s priateľmi. Ale pozor! Nerozprávajte sa o štátniciach, učení ani o škole. Išli ste predsa vypnúť hlavu a nie naberať väčší stres.
Ak aspoň jednu z týchto rád využiješ, vyhneš sa tak štátnicovému stresu. Všetkým štátnicujúcim prajem veľa úspechov pri získaní vytúženého titulu.

Mať svoje hobby je fajn

Spôsobov, akým si vyplniť svoj voľný čas je veľa. Teda ak si ten čas pri svojich povinnostiach nájdete. Mali by ste nad tým pouvažovať, pretože ak si ho nenájdete, skôr či neskôr sa vám to vypomstí. Pretože  by ste sa mali, alebo mohli venovať činnosti, pri ktorej si oddýchnete, telo i myseľ vám zregeneruje.
Je výborné, ak máte svoje hobby, záľubu, koníček. Ak nie, tu je niekoľko tipov:

vaření

 1. Venujte sa cvičeniu

Nemusíte zamieriť rovno do fitnescentra. I v domácich podmienkach sa dá super zacvičiť a nemusíte platiť drahé vstupné . Stačí vám k tomu pár jednoručiek, stolička, švihadlo. Nemusíte sa tiesniť  vo veľakrát preplnených posilňovniach.

 1. Čítajte

Čítanie je najlepší spôsob, ako sa odpútať od starostí všedných dní , preniesť sa do sveta dobrodružstiev a aspoň takto prežívať príbehy svojich hrdinov. Relax je zaručený, ako i to, že čas pre vás stratí pojem a ubieha  veľmi rýchlo

 1. Venujte sa vareniu

Varenie je takisto výborný spôsob, ako si oddýchnuť. Ak sa v tom nájdete, bude vás určite zaujímať a baviť variabilita, ktorá je s kuchynským umením spojená. Z tých istých surovín môžete ukuchtiť množstvo jedál,  z ktorých bude každé iné. Môžete si vyberať z množstva receptov, prípadne si tvoriť vlastné. Odmenou vám bude nadšenie konzumentov vašich výtvorov

 1. Zahradkárčenie

Mať svoju záhradku je určite túžbou mnohých z vás. Vyžaduje si vašu starostlivosť, prácu – kyprenie, kosenie, sadenie, zavlažovanie, a množstvo ďalších činností,ale bohato vás za to odmení. Ste pri tom na čerstvom vzduchu a robíte veľa pre svoje zdravie

čtení

 1. Bicyklujte

Vo svojom voľnom čase sadnite na bicykel a prebehnite zopár kilometrov. Vyvetráte si hlavu a zvýšite svoju kondičku .
Je veľa  ďalších zaujímavých činností, ktoré by sa mohli stať vaším hobby,  záleží len na vás, v ktorej sa nájdete a ktorá vás bude baviť. A o to predsa ide.

Top 5 vecí, ktoré potrebujete vedieť o finančných trhoch v máji

5 najlepších vecí, ktoré potrebujete vedieť o finančných trhoch na začiatku mesiaca máj:
 
1. Je to Fed Day
 
Neočakáva sa žiadna zmena cieľovej miery FEDových fondov, napriek tlaku prezidenta Donalda Trumpa, ktorý v utorok vyzval centrálnu banku, aby znížila sadzby o jedno percento a obnovila kvantitatívne uvoľňovanie.

gragf
 
Samostatne, správy naznačujú, že senátni republikáni sa čoraz viac zdráhajú podporovať nomináciu konzervatívneho ekonomického komentátora Stephena Moora – hlučného podporovateľa Trumpa – do rady Fedu, čo je čiastočne dôsledkom minulých komentárov k ženám a jeho osobným finančným otázkam (vrátane $ 75,000 nezaplatené dane).
 
2. Zásoby nastavené na otvorenie pri nových výškach
 
Americké futures sa majú v stredu prudko otvoriť, keď v sobotu po tom, čo v utorok vydali zisk spoločnosti Apple, dosiahli nové maximá.
 
Zoznam spoločností, ktoré dnes vykazujú štvrťročné príjmy, zahŕňa gigantov spotrebiteľov Kraft Heinz a Yum! Značky, zdravotnícke skupiny Humana a CVS, poisťovateľ MetLife, ADP, Corning a hotely skupiny Marriott International a Hilton Worldwide. Chipmaker Qualcomm hlási po uzavretom zvončeku.
 
3. Rakety Apple po upokojujúcej správe
 
Akcia spoločnosti Apple (NASDAQ: AAPL) sa otvorí približne o 5% vyššie po oznámení stabilizácie výnosov v prvom štvrťroku a oznámi, že zvýši svoj program spätného odkúpenia o 75 miliárd USD.
 
Správa prešla istým spôsobom, ako upokojiť investorov, že pokles predaja iPhone v posledných štvrťrokoch sa vyrovnal a že dosahuje pokrok v budovaní alternatívnych príjmov zo služieb.
 
4. Surové sklzy ako venezuelský prevrat pokus prská
 
Ceny ropy boli vyššie ako dolár z toho, čo dosiahli v utorok, keď venezuelský opozičný líder Juan Guaido podnecoval ozbrojené sily krajiny, aby zvrhli vládu prezidenta Nicolasa Madura.
 
Armáda však väčšinou odmietla prejsť na iné strany a zdá sa, že na dodávky ropy, ktoré sú v každom prípade na veľmi nízkej úrovni v dôsledku ekonomického chaosu v krajine, neexistuje žiadny okamžitý vplyv.
 
Ceny klesli v neskorom obchode v utorok po tom, čo týždenná správa Amerického ropného inštitútu ukázala nárast o 6,81 milióna barelov v amerických zásobách v minulom týždni. Trhové očakávania oficiálnej vládnej správy, ktorá sa má uskutočniť dnes o 10.30 hod., Boli pre skromné ​​čerpanie zásob.

populace
 
5. Uber IPO získava hybnosť
 
Bankovníci spoločnosti Uber (NYSE: UBER) prilákali do dvoch dní od začatia svojej roadshow dostatok ponúk na pokrytie počiatočnej verejnej ponuky, ktorá nesie názov spoločnosti.
 
Bloomberg povedal, že záujem bol väčšinou smerom k dolnej hranici 44-50 dolárov na akciu. Vrchol tohto rozpätia by ocenil spoločnosť na 91 miliárd dolárov na úplne zriedenom základe.
 
Neexistuje žiadny jasný obraz, pokiaľ ide o celkový záujem o verejnú súťaž, kým bankári nenarazia na Boston a San Francisco, ale správy naznačujú, že investori neboli odradení nedostatkom detailov v prospekte spoločnosti alebo jej pokračujúcimi prevádzkovými stratami. spomalenie rastu príjmov a nedostatok jasnej cesty k ziskovosti.

Ako utrhnutý z reťaze

Pes na reťazi, tak to je niečo, čo by vás nemalo napadnúť ani vo sne. Nie je to len neetické, nehumánne a vyslovene kruté, ale aj nebezpečné. Obmedzenie osobnej slobody, vo zvierati vyvolá iba agresivitu. Ak si teda myslíte, že takto psa skrotíte, ste na veľkom omyle. Dosiahnete len opačný efekt. Nie nadarmo sa hovorí príslovie „ako odtrhnutý z reťaze“. Pes, ktorý strávi celý život, alebo jeho podstatnú časť takto na krátko, je pre svoje okolie vyslovene nebezpečný.

bouda

Mnoho ľudí si psa zadováži len na jeden účel. Aby strážil ich pozemok a dom. Zvieraťu sa nedostane žiaden výcvik, nie je mu venovaný absolútne žiadny čas, a tak sa z neho stane nezvládnuteľné zviera. Majitelia to následne vyriešia veľmi jednoducho, teda reťazou. Myslíte si, že takýto pes ochráni vás, alebo váš majetok? Psy strážia iba vtedy, ak na to dostanú potrebný výcvik, alebo preto, že vás milujú najviac na svete. Ak pes nepozná ani jednu z týchto vecí, v živote sa nepostaví pred zlodejov na vašom pozemku.

Tu je dôležitá ešte jedna vec. Pes je zbraň. Na to, aby mohol naozaj niečo strážiť, musí byť vycvičený tak, že zlodeja takzvane vyšteká, alebo ho zastaví zahryznutím na bezpečné miesta. Prvá možnosť znamená to, že sa postaví pred človeka, začne nahlas štekať a tým privolá majiteľa. druhá možnosť vyzerá tak, že páchateľa zahryzne do ruky, alebo do nohy, nevycvičený pes sa pustí rovno do krku a vy môžete skončiť v base.

řetěz
 
Málo voľnosti je viac ako žiadna
 
Niektorí ľudia psa priviažu preto, že nemajú oplotený pozemok, chovajú hydinu, alebo majú malé deti. V týchto prípadoch je však lepší koterec. Je to síce málo priestoru, ale vždy viac ako pár metrov štvorcových, po ktorých sa môže pohybovať zviera na reťazi. Reťaz je navyše veľmi nebezpečná. Pes sa môže zamotať a udusiť. Nehovoriac o rôznych krízových situáciách ako sú napríklad povodne. V koterci, môže pes vyliezť na búdu. Ak by voda siahala až nad ňu, minimálne má možnosť aspoň nejaký čas plávať. Na reťazi je to rozsudok definitívny rozsudok smrti.
 

Oukitel K10

Telefón, ktorý je špeciálne navrhnutý pre ľudí, ktorí potrebujú niekoľkodňovú výdrž.
Výhodou je, že ho možno použiť ako power banku
Vďaka jeho 11 000 mAh batérii od spoločnosti SCUD ti nabitý vydrží aj jeden týždeň bežného používania alebo 2 – 3 dni super náročného používania. Oukitel K10 však má aj niekoľko ďalších využití. Jedným z nich je napríklad funkcia power banky, ktorá vie nabiť iné elektronické zariadenia. Keď sa nakoniec vybije, telefón opäť oživíš za pár hodín.

telefon

Tento mobil disponuje:

 • OS Android 7.1 Nougat + 6GB RAM + 64GB ROM 8-jadrový procesor MTK6763 2,0GHz (64bit)
 • Spomínanou batériou, ktorá má výdrž 11000 mAh
 • FHD+ displej 6″ rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov
 • Dual SIM umožňuje mať na príjme 2 SIM karty súčasne
 • Fotoaparát zadný Samsung 3P3 21MP+8MP, predný 16MP+8MP
 • Podpora pamäťových kariet mikro SD do 128GB
 • Snímač odtlačkov prstov
 • Funkcie ako WiFi + Google play + FM + Bluetooth + Email + kalendár + kalkulačka + hodiny + alarm + stopky + VPN + Tethering a prenosný hotspot.
 • Podpora sietí 2G: 850/900/1800/1900MHz3G: WCDMA 900/2100MHz4G: LTE 800/900/1800/2100/2600MHz

Pamäť

 • RAM 6 GB
 • ROM 64 GB
 • Pamäťová karta podpora SD kariet do 128GB (karta nie je súčasťou balenia)

Fotoaparát

 • Predný
 • Dual 16MP+8MP
 • Zadný
 • Samsung 3P3 Dual 21MP+8MP panoráma, HDR, detekcia tváre, automatické zaostrenie, geotagging, digitálna stabilizácia obrazu


Displej

 • Typ Displeja multidotykový IPS FHD+
 • Veľkosť Displeja 6 palcový 18:9
 • Max. Rozlíšenie 2160×1080

GPS

 • GPS, A-GPS, Glonasss

Vstupy/Výstupy 3.5 mm jack, Mikro USB typ C
Nainštalované aplikácie

 • Galéria, Záznamník, Youtube, Facebook, Google Play, Email, prehliadač internetu, Google mapy, Kalkulačka, Svietidlo, Budík, Prehrávače hudby a videa

Ostatné

 • G-senzor, Senzor priblíženia, Svetelný senzor, FM Rádio, Nahrávanie zvuku, VPN, Plánovač zapnutia a vypnutia, OTG, NFC
 • Batéria a napájanie
 • Typ Batérie
 • Li-ion 11 000 mAh podpora rýchlo nabíjania 5V/5A
 • Detail výrobku (bez balenia a príslušenstva)
 • Rozmery 167.4 x 78.5 x 13.5 mm
 • Váha 283g s batériou

twitter
Farba

 • Čierna
 • Obsah balenia 1xMobilný telefón 1xVstavaná batéria 1xNabíjačka 1xUSB kábel typ C 1xDarček tvrdené sklo.

Pestujeme ovocné stromy: HRUŠKA

Medzi najobľúbenejšie ovocné stromy, u nás určite patria jablone. Podobnú popularitu majú aj hrušky. Tie sú však na pestovanie  o čosi náročnejšie. Základom úspechu je výber tej správnej odrody.

hruška
 
Ak by sme si tieto ovocné stromy porovnali so spomínanými jabloňami, sú naozaj náročnejšie. Hlavným problémom je teplo. Hrušky potrebujú omnoho teplejšie podnebie a dostatok slnka. Preto je, respektíve bolo, ich pestovanie vo vyšších a chladnejším oblastiach veľmi výnimočné. Ak aj strom prežil do dospelosti, jeho plody neboli úplne najchutnejšie. Dnes však v záhradníctvach nájdete aj odrody, ktoré sú vyšľachtené tak, aby sa im darilo aj v chladnejších oblastiach.
Väčšinou ide o hrušky na dulovom podpníku. Ten totiž dokáže takémuto počasiu dobre odolávať, navyše zvládne zakoreňovať aj v chladnejšej pôde.
 
Korene hrušky potrebujú úrodnú pôdu, ktorá je dostatočne kyprá, a to minimálne do hĺbky jedného metra.Inak sa budú trápiť, čo výrazne spomalí ich rast aj nasádzanie plodov. Príliš premokrená a studená pôda  spôsobuje opadávanie listov a postupné uschnutie celého stromčeka. Naopak príliš suchá zemina spôsobí zlú konzistenciu dužiny plodov a taktiež ich chuť nebude príliš očarujúca.
 
Pri vysádzaní stromčeka, vykopte jamu, do ktorej vložte dostatočnú vrstvu záhradného kompostu.Ním môžete hrušku aj pravidelne hnojiť, a to tak, že ho budete sypať k jej koreňom. Pri zalievaní, alebo daždi, sa budú živiny postupne vyplavovať do pôdy.
Ak sa na mieste, kde chcete hrušku pestovať nachádza ťažká, ílovitá pôda, môžete vykopať dostatočne hlbokú dieru, hlbokú asi jeden meter. Následne ju vyplníte kompostom zmiešaným s kvalitnejšou pôdou.

ovoce
 
V chladnejších oblastiach hrušky sadíme na dobre chránené miesto pred vetrom, ideálna je južná strana s dostatkom slnečným lúčov.Ako sme spomenuli na začiatku, dôležité je najmä to, aby ste zvolili tú správnu odrodu. ak teda budete hrušku kupovať, poraďte sa priamo v záhradníctve. Tak predídete zbytočnému sklamaniu.

Uskladnenie pneumatík nechajte na profesionálov

Prezúvanie pneumatík, tak to je každoročné trápenie každého majiteľa automobilu. Samotná výmena možno nepredstavuje až taký problém. Pneumatiky, ktoré však v danom období nepoužívame, musíme niekam odložiť. No a pokiaľ na to doma nemáte dostatok priestoru a vhodné podmienky, patálie sa začínajú. Keďže uskladnenie priamo vplýva na životnosť pneumatík, nie je na škodu, ak ich prezimovanie zveríte do rúk profesionálov.

hliníková kola
 
Možnosť uskladnenia pneumatík ponúka množstvo pneuservisov, medzi ktoré patrí aj pneuservis Dubnici nad Váhom. Ak sa teda nachádzate v tejto časti Slovenska, problém s pneumatikami máte vyriešený. V servise Dubnica pneumatiky navyše aj kúpite, takže zabijete tri muchy jednou ranou.
 
Pneumatiky musia byť pred uskladnením dokonale vyčistené a vysušené. To v domácich podmienkach dosiahnete len ťažko. Po prvé sa musíte dostať do každého záhybu a škáry, no a verte, že na pneumatikách je takýchto miest viac než dosť. Samozrejme aj sušenie v domácich podmienkach nie je hračkou. To sú prvé dôvody, prečo nechať tieto práce na odborníkov. Ak odložíte pneumatiky mokré, alebo nedostatočne vyčistené, hrozí poškodenie ich povrchových materiálov, čo priamo vplýva na ich životnosť a taktiež bezpečnosť jazdy.
 
Veľmi dôležitú úlohu zohráva aj miesto kde pneumatiky skladujeme. To musí byť na jednej strane dostatočne vzdušné, no na strane druhej chránené pred dažďom, snehom a inou vlhkosťou. Teplota by počas zimy navyše nemala klesať pod nulu, pretože to nadmieru opotrebúva materiál. To isté platí aj v lete. Príliš vysoké teploty totiž pneumatikám taktiež nerobia dobre.

pneu
 
Ak si dáte pneumatiky vymeniť priamo v servise, uskladnenie môžete v niektorých prípadoch dostať aj ako bonus zadarmo. ak by aj nie, nehovoríme o závratných sumách, takže túto možnosť určite dobre zvážte. Kúpa nových pneumatík každé dva roky, alebo dokonca každú sezónu, ublíži vašej peňaženke omnoho viac.

Máme doma bábätko

Naučme sa ho chápať a pomôžme mu pochopiť svet.
 
 
Okolo piateho týždňa života vášho dieťaťa, nastane prvý dôležitý krok v jeho duševnom rozvoji. Zo všetkých strán je vystavované novým pocitom a vnemom, čo ho môže zmiasť a vyviesť z miery.
Niektoré tieto zmeny sú podmienené rozvojom jeho vnútorných orgánov a metabolizmu. Iné sú výsledkom jeho zvýšenej bdelosti, ako aj tým, že jeho zmysly sa stali viac citlivé, ako boli bezprostredne po narodení.
Počas tejto fázy sa vaše dieťatko začne oveľa viac zaujímať o svet okolo seba. Môže jasnejšie zaostriť na predmety a ľudí okolo seba, vidí už do vzdialenosti 20-30 cm. Takisto môžete spozorovať, že vaše bábätko na vás reaguje novým, iným spôsobom ako doteraz.

novorozenec
 

Schopnosti vychádzajúce zo zmien

 
Keďže je vaše dieťatko ešte veľmi malé, je pre dospelého človeka skutočne náročné pochopiť, ako sa jeho vnímanie zmenilo prechodom cez túto fázu. 
 
Tu sú príklady toho, čo môže vaše dieťa ovládať po prejdení touto fázou:
(pozn. Žiadne dieťa ich nedokáže ovládať všetky naraz! Vaše dieťatko si vyberie len niekoľko vecí z nasledujúceho zoznamu.)
 

 • dokáže sa pozerať, sledovať niečo častejšie a na dlhší okamih
 • odlišne reaguje na dotyky
 • prvý krát sa vedome usmieva
 • oveľa jasnejšie reaguje na vône a zápachy
 • je viac bdelé a „zamestnané“

 

Znaky

 
Toto obdobie je obzvlášť náročné pre vaše dieťa, pretože je to po prvý raz, čo prechádza zmenou v jeho duševnom vývoji. Ešte si len začína zvykať na život mimo bruška a zrazu sa jeho život úplne zmenil. Vaše dieťatko vás teraz potrebuje  avšak jeho malé telíčko mu ešte neumožňuje vystrieť k vám rúčky a objať vás, nedokáže sa k vám otočiť a dať vám vedieť, že vás potrebuje inak ako jeho hlasom a rečou tela.
 
Môžete spozorovať nasledovné signály:

 • dieťa plače bez zjavného dôvodu, akým je napríklad špinavá plienka, hlad, či únava
 • utíši sa len, keď je vo vašej blízkosti
 • odrazu má oveľa väčšiu potrebu fyzického kontaktu (napr. vaše dieťatko zaspí, len keď je vo vašom náručí, alebo chce spať len v kontakte koža na kožu)
 • chce byť častejšie dojčené, čo je úplne normálne a dobré. Dojčite vaše dieťa na požiadanie. Chce vaše dieťatko vaše prsia príliš často? Proste mu ich dajte.

 miminko

Pomoc
 
Typy na upokojenie:

 • túľte a maznajte sa s vašim dieťatkom, doprajte mu toľko fyzického kontaktu, koľko si vyžaduje, „rozmaznávajte ho“ *
 • jemne ho hojdajte zhora na dol
 • noste vaše dieťatko v šatke, alebo ergonomickom nosiči
 • potichu sa prechádzajte po miestnosti a tíško sa mu prihovárajte
 • spievajte mu
 • ťapkajte vaše dieťatko po plienke

(* Hovoríme o „rozmaznávaní“ telesným kontaktom, no v skutočnosti sa vaše dieťatko ešte nedá rozmaznať. Rozmaznať sa dá, až keď si prejde niekoľkými fázami duševného rozvoja a dosiahne vek jeden a pol roka. Nateraz, čím viac lásky vášmu dieťatku dávate, tým lepšie.)

Video pestúnka Motorola MBP 36S

Ustriehnuť malé dieťatko je občas program na celý deň a rodič neraz potrebuje pár rúka očí navyše. Veľa rodičov vám potvrdí, že detská pestúnka je nenahraditeľnou súčasťou domácností s malým dieťatkom. Tento vynález vám umožní ukradnúť si aspoň kúsok času len a len pre seba. Vyskúšali sme za vás niekoľko druhov detských pestúnok a dnes vám môžeme predstaviť jednu z tých najlepších.
Detská video pestúnka Motorola MBP 36S sa pýši ocenením produktu roku 2016 a 2017. Je tvorená prepracovanou kamerou s najmodernejším vzhľadom, ktorá prenáša zvuk a obraz v reálnom čase. Najväčším plusom tohto zariadenia je jeho prispôsobiteľnosť. Kamera sa jednoducho pripne na postieľku alebo položí na najbližší kus nábytku a obraz si môžete na diaľku jednoducho priblížiť alebo ho posunúť do strán. Samozrejmosťou je snímanie obrazu v noci, pomocou infračerveného žiarenia.

děti

Dominantou na rodičovskej časti zariadenia je veľký LCD displej so skoro desať centimetrovou uhlopriečkou a vysoko kvalitným zobrazením prehrávaného obsahu. Na rozdiel od vysielača má svoj vlastný zdroj energie so skvelou výdržou, čo je veľmi praktické, pokiaľ ste napríklad na cestách. Ovládanie zariadenia je vysoko intuitívne a jednoduché. K dispozícii je niekoľko hlásičov – aktuálny stav batérie, zobrazovanie teploty, strata signálu s detskou jednotkou, svetelné diódy na indikáciu zvuku v miestnosti s dieťaťom.

Nesmieme zabudnúť ani na šifrovanie dát, ktoré je vysoko bezpečné a má dosah až tristo metrov. Ďalšou výhodou je nešumiaci reproduktor, ktorý prehráva čistý zvuk, možná obojstranná komunikácia, ktorá vám pomôže utíšiť plačúce dieťa bez toho, aby ste museli opustiť miestnosť. Určite vás poteší aj EKO režim, ktorý šetrí energiu.

Plusy:

 • výborný signál
 • moderný dizajn
 • skvelý obraz
 • nočné videnie
 • kamera s diaľkovým ovládaním
 • bezpečné šifrovanie dát
 • doplnkové funkcie
 • obojstranná možnosť komunikácie
 • dlhé káble

motorola

Mínusy:

 • vysoká cena
 • rýchle vybíjanie akumulátora počas videorežimu

Podnikajte so zábavou

Mamičky na materskej si v mnohých chvíľach chcú spríjemniť chvíle strávené doma a nechcú sa cítiť osamelo. Mnohé ženy sa zabudnú starať o seba v záujme rodinných cieľov. Problém však nastáva, keď sa mamička rozhodne zanedbávať vo veľkej miere aj seba. Práve podnikanie je jedným so spôsobov, ktorým nadobudnú stratenú sebadôveru a seba lásku, na ktorú zabudli pri mnohých povinnostiach.

podnikatelský plán

 • Jedna z mnohých tém, o ktoré sa ženy prirodzene zaujímajú je kozmetika. Ak sa povie prírodná, mnoho mamičiek spozornie, pretože akosi inštinktívne vedia, čo je nie len pre nich, ale hlavne pre ich bábätko dobré a vhodné. Vďaka internetu vieme nájsť mnoho spôsobov, ako pripraviť či už domáce krémy, antiperspiranty alebo mydlá. Prečo to nespeňažiť?
 • Mnohé mladé ženy otehotnejú skôr, akoby sa mohli kariérne rozvíjať. Preto je na materskej ten správny čas, kedy sa venovať svojim koníčkom a nájsť v nich potencionálne svoje budúce zamestnanie. Ak máte umeleckú dušu, jedno z mnohých smerov je fotografovanie. To si vyžaduje cit pre kompozíciu a farby, s čím nemajú ženy problém. Ďalej potrebujete aké také príslušenstvo a základné znalosti photoshopu. Aj práve preto je toto povolanie také populárne a pre talentovaných ľudí úspešné.

podnikání

 • Ak vás rutina na materskej neberie, možno potrebujete nejaké nové podnety. Tie vám môže priniesť doučovanie. Hlavne ak ste v niečom naozaj dobrá, v odbore, ktorý ste vyštudovali alebo viete hovoriť cudzím jazykom. Práve to je výsada, na ktorej budete zarábať vďaka doučovaniu. Nová krv s ktorou sa budete stretávať vás tak trocha oživí.
 • Aj vzorné matky, ktoré milujú materstvo sa môžu stať podnikateľkami. Laktačné poradkyne sú dnes veľmi žiadané už len preto, že sa o tejto téme málo rozpráva. Preto, ak máte dostatočné znalosti, môžete pomáhať ostatným matkám. Nebudete musieť ani vyjsť zo svojej komfortnej zóny, ktorú ste si tak zamilovali a to z materstva.