Iste to poznáte, byt skoro zariadený a dvere chýbajú. Je ťažké si vybrať medzi množstvom interiérových dverí. Ich výber na trhu je obrovský a niekedy je problém doladiť dizajn dverí so zvyškom zariadenia. Preto by ste nad ich výberom mali uvažovať už v čase kedy vyberáte nábytok, či farbu stien.

koupelna

V súčasnosti je veľkým trendom netradičný materiál dverí. Klasické drevené sú už nuda. V modernej domácnosti sa tešia popularite sklenené dvere. Vedia pôsobiť veľmi luxusne a dodajú eleganciu celej miestnosti. Aj pri sklenených dverách si môžete vybrať s viacerých druhov skla. Ak chcete miestnosť presvetliť, treba siahnuť po priehľadných. Tie umožnia prienik svetla z druhej miestnosti. Zväčša sa používajú ako prechod na terasu, alebo záhradu. Sklenené dvere prinesú viac svetla do uzavretých priestorov, znížia množstvo umelého svetla v miestnosti a takto šetria energie aj vaše oči.

V prípade, že nechcete, aby bolo cez sklenené dvere vidieť, vyberte si dymový materiál. Takúto funkciu majú aj dvere, ktoré sú štruktúrované, alebo polepené fóliami. Sklenené dvere sú vhodné do kúpeľní. Majú vysokú odolnosť voči vlhkosti a zároveň nepodliehajú zničeniu v prípade, že sa v miestnosti striedajú teploty. Drevené dvere by boli v takýchto priestoroch rýchlo znehodnotené.

Nikdy nezabúdajte aj na bezpečnosť a vyberajte také dvere, ktoré sú vyrobené z bezpečnostného kaleného skla. Takéto dvere vám vydržia aj celý život. Ich údržba je jednoduchá. Dajú sa vyčistiť mydlovými prípravkami. Pri ich čistení používajte minimum vody, zabránite tak tvorbe mokrých máp na ploche skla.

interiér

Ak ste sa už rozhodli pre sklenené dvere, treba si vybrať ich správne prevedenie. Najmenší rozmer, ktorý by ste mohli použiť je šírka 60 centimetrov, ale pre váš komfort by bolo vhodné kúpiť dvere 70 až 90 centimetrov široké. Ich výška by mala byť okolo 197 centimetrov. Pri malých priestoroch je potrebné myslieť na otváranie dverí. Vždy by sa mali otvárať z menšej miestnosti do väčšej a kúpeľňové, či dvere na toalete smerom von. Vyskúšajte sklenené dvere a uvidíte, že zmeníte celý vzhľad vášho domova.

Sklom nič nepokazíte
2.7 (53.33%)3