5 najlepších vecí, ktoré potrebujete vedieť o finančných trhoch na začiatku mesiaca máj:
 
1. Je to Fed Day
 
Neočakáva sa žiadna zmena cieľovej miery FEDových fondov, napriek tlaku prezidenta Donalda Trumpa, ktorý v utorok vyzval centrálnu banku, aby znížila sadzby o jedno percento a obnovila kvantitatívne uvoľňovanie.

gragf
 
Samostatne, správy naznačujú, že senátni republikáni sa čoraz viac zdráhajú podporovať nomináciu konzervatívneho ekonomického komentátora Stephena Moora – hlučného podporovateľa Trumpa – do rady Fedu, čo je čiastočne dôsledkom minulých komentárov k ženám a jeho osobným finančným otázkam (vrátane $ 75,000 nezaplatené dane).
 
2. Zásoby nastavené na otvorenie pri nových výškach
 
Americké futures sa majú v stredu prudko otvoriť, keď v sobotu po tom, čo v utorok vydali zisk spoločnosti Apple, dosiahli nové maximá.
 
Zoznam spoločností, ktoré dnes vykazujú štvrťročné príjmy, zahŕňa gigantov spotrebiteľov Kraft Heinz a Yum! Značky, zdravotnícke skupiny Humana a CVS, poisťovateľ MetLife, ADP, Corning a hotely skupiny Marriott International a Hilton Worldwide. Chipmaker Qualcomm hlási po uzavretom zvončeku.
 
3. Rakety Apple po upokojujúcej správe
 
Akcia spoločnosti Apple (NASDAQ: AAPL) sa otvorí približne o 5% vyššie po oznámení stabilizácie výnosov v prvom štvrťroku a oznámi, že zvýši svoj program spätného odkúpenia o 75 miliárd USD.
 
Správa prešla istým spôsobom, ako upokojiť investorov, že pokles predaja iPhone v posledných štvrťrokoch sa vyrovnal a že dosahuje pokrok v budovaní alternatívnych príjmov zo služieb.
 
4. Surové sklzy ako venezuelský prevrat pokus prská
 
Ceny ropy boli vyššie ako dolár z toho, čo dosiahli v utorok, keď venezuelský opozičný líder Juan Guaido podnecoval ozbrojené sily krajiny, aby zvrhli vládu prezidenta Nicolasa Madura.
 
Armáda však väčšinou odmietla prejsť na iné strany a zdá sa, že na dodávky ropy, ktoré sú v každom prípade na veľmi nízkej úrovni v dôsledku ekonomického chaosu v krajine, neexistuje žiadny okamžitý vplyv.
 
Ceny klesli v neskorom obchode v utorok po tom, čo týždenná správa Amerického ropného inštitútu ukázala nárast o 6,81 milióna barelov v amerických zásobách v minulom týždni. Trhové očakávania oficiálnej vládnej správy, ktorá sa má uskutočniť dnes o 10.30 hod., Boli pre skromné ​​čerpanie zásob.

populace
 
5. Uber IPO získava hybnosť
 
Bankovníci spoločnosti Uber (NYSE: UBER) prilákali do dvoch dní od začatia svojej roadshow dostatok ponúk na pokrytie počiatočnej verejnej ponuky, ktorá nesie názov spoločnosti.
 
Bloomberg povedal, že záujem bol väčšinou smerom k dolnej hranici 44-50 dolárov na akciu. Vrchol tohto rozpätia by ocenil spoločnosť na 91 miliárd dolárov na úplne zriedenom základe.
 
Neexistuje žiadny jasný obraz, pokiaľ ide o celkový záujem o verejnú súťaž, kým bankári nenarazia na Boston a San Francisco, ale správy naznačujú, že investori neboli odradení nedostatkom detailov v prospekte spoločnosti alebo jej pokračujúcimi prevádzkovými stratami. spomalenie rastu príjmov a nedostatok jasnej cesty k ziskovosti.

Top 5 vecí, ktoré potrebujete vedieť o finančných trhoch v máji
3.3 (66.67%)3